امروز دوشنبه 29 شهريور 1400      
رای اعتماد بالای بهارستان به مهندس ضرغامی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مهندس سیدعزت الله ضرغامی وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دولت سیزدهم رای اعتماد دادند.

عصر امروز سوم شهریور 1400 بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم پایان یافت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۶۲ رای موافق، ۱۳ رای مخالف، ۶ رای ممتنع و ۵ رأی سفید سید عزت الله ضرغامی را به عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعیین کردند .

مهندس ضرغامی دومین وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از زمان تأسیس این وزاتخانه است. پیش از این دکتر علی اصغر مونسان این مسئولیت را بر عهده داشت .

سیدعزت الله ضرغامی دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۶۱ در سپاه پاسداران و در برنامه رادیویی آن آغاز کرد. او از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در امور مجلس بود و از ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ نیز معاونت امور سینمایی وزیر فرهنگ را برعهده داشت. در دولت هفتم به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح منتقل شد و از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ معاون وزیر دفاع در امور مجلس آن وزارت بود. سال ۱۳۷۹ در دوره ریاست علی لاریجانی بر سازمان صدا و سیما، به معاونت امور مجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما منصوب شد و تا سال ۱۳۸۳ در این جایگاه فعالیت کرد . در فاصله سال های 83 تا 93 و به مدت 10 سال ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده داشت. همچنین تاکنون به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی فعالیت می‌ کرد .

گفتنی است در پایان رأی گیری از میان 19 وزیر پیشنهادی معرفی شده از سوی آیت الله رئیسی، 18 وزیر (به جز حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش) موفق به کسب رای اعتماد از بهارستان‌نشینان شدند .1400/6/3

کلید واژه:#صندوق_احیا #عزت_الله_ضرغامی # وزیر_میراث-فرهنگی_گردشگری_صنایع دستی #دولت_سیزدهم #کابینه_رئیسی #رای_اعتماد # بهارستان #مجلس_شورای_اسلامی #دولت#گردشگری #بنا_های_تاریخی